Slavljena Misa za poginule branitelje na Gradini

U obrani hrvatske opstojnosti i slobode na lokalitetu Gradina, između čapljinske, stolačke i mostarske općine, 13. srpanj prije točno 28 godine život su izgubila 24 hrvatska branitelja iz općina i gradova

sa juga Hercegovine.

Toga dana spominjemo se: Goran Rebac, Vedran Đoković, Lenko Bule, Josip Bule, Zlatko Ivanković, Gojko Galić, Nikola Krmek, Krešo Bubalo, Dragan Miličević, Radoja Vidaković, Slavko Previšić, Ilija Krešić, Zoran Šuman, Franjo Bošković, Ivan Šimović, Vinko Babić, Zdravko Jelić, Ivan Čović, Miroslav Mandarić, Kruno Zlomislić, Slavko Kulaš, Božo Anić, Zdravko Sopta i Branko Grgić.

U spomen na sve poginule branitelje i trajnu zahvalu za njihov veliku žrtvu – polaganje života za hrvatsku slobodu, na Gradini je još ranije podignut veliki križ ispred kojega se svake godine na ovu godišnjicu okupljaju njihove obitelji, preživjeli suborci, civilna i vojna izaslanstva, te mnoštvo žitelja, gdje se održava Sveta misa i polaganje vijenaca.

Ove godine svetu misu predslavio je don Rajko Marković, župnik Stoca.

Nakon služene Svete mise vijence ispred križa na Gradini položili su predstavnici zakonodavne, izvršne i vojne vlastiU obrani hrvatske opstojnosti i slobode na lokalitetu Gradina, između čapljinske, stolačke i mostarske općine, 13. srpanj prije točno 28 godine život su izgubila 24 hrvatska branitelja iz općina i gradova sa juga Hercegovine.

Slike preuzete s caportal.net

Župni list 24/2021