S Božjim blagoslovom u novu školsku i vjeronaučnu godinu

Već je postala tradicija  da se u našim župama na početku nove školske i akademske godine slavi sveta misa za školarce i studente. Tako je bilo i ove godine u našoj župi.

U dvorištu župne crkve u Prenju i i u filijalnoj crkvi na Bobanovu, djeca sa svojim roditeljima ispunila su crkve. Svoje torbe s knjigama stavili su ispred oltara.

Učenici su došli sa svojim molitvama i brigama pred Gospodina, te mu svojom dječjom jednostavnošću izrekli, u svome srcu, kakve ih sve muke more u školi te molili Isusa da ih blagoslovi i čuva.

Svetu Misu i blagoslov predvodio je župnik don Mile koji potakao djecu da budu marljiva i odgovorna u školi, a roditelje da brinu i podržavaju svoju djecu u njihovim školskim obavezama.

Župni list 24/2021