Proslava sv. Mihovila u Župi Prenj

Župa Prenj, u srijedu 29. rujna 2021., je svečano proslavila svog nebeskog zaštitnika arkanđela Mihovila. Ovogodišnje svečano misno slavlje,uz koncelebraciju desetak svećenika,

predvodio je don Marin Krešić župnik župe Svih svetih Aladinići. Samoj proslavi blagdana Miholjdana prethodila je trodnevna priprava vjernika.

Trodnevnicu s pobožnosti sv. Mihovilu predvodio je župnik don Mile. Prije početka svetoga misnoga slavlja don Marin je pred kipom sv. Mihovila izmolio molitvu.

U propovijedi don Marin je govorio o anđelima i potakao vjernike da se mole anđelima, osobito sv. Mihovilu. Istaknuo je važnost anđela u našoj svakodnevnoj borbi protiv zla.  Na kraju sv. Mise župnik don Mile izrekao je riječi zahvale svima koji su sudjelovali i doprinijeli svečanoj proslavi sv. Mihovila.

Župni list 24/2021