“Tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj! I tko hoće da među vama bude prvi, neka bude svima sluga(Mk 10, 43-44)”

Obilježena godišnjica stradanja na Gradini

U srijedu, 13. srpnja 2022. u 19,00 sati kod križa na Gradini (tromeđa Čapljina-Mostar-Stolac) obilježila se 29. obljetnica, dan kada su u napadu armije BiH 13. srpnja 1993.

ostali braniti hrvatske prostore i život izgubili 24 pripadnika HVO-a. Svetu misu predvodio je don Ljubo Planinić, župnik stolački. Don Ljubo je u svojoj propovijedi istakao kako njihov priča nije završila pogibijom i pozvao je sve na molitvu za sve poginule branitelje u Domovinskom ratu. Koncelebriralo je 16 svećenika. Liturgijsko pjevanje animirala je klapa Trebižat. Na kraju mise župnik je zahvalio i pozdravio sve nazočne. Po završetku svete mise uslijedilo je polaganje vijenaca kod križa. Sveta misa je prikazana za pokoj njihovih duša:

Goran Rebac, Vedran Đoković, Lenko Bule, Josip Bule, Zlatko Ivanković, Gojko Galić, Nikola Krmek, Krešo Bubalo, Dragan Miličević, Radoja Vidaković, Slavko Previšić, Ilija Krešić, Zoran Šuman, Franjo Bošković, Ivan Šimović, Vinko Babić, Zdravko Jelić, Ivan Čović, Miroslav Mandarić, Kruno Zlomislić, Slavko Kulaš, Božo Anić, Zdravko Sopta i Branko Grgić.

Župni list 16/2022

O našoj crkvi

Župa Prenj – Dubrave spominje se u maticama davne 1706. godine, tijekom povijesti odvojilo se čak osam župa: Hrasno 1761., Stolac 1863., Klepci 1874. od koje su se kasnije razvile dvije župe: Dračevo tako nazvano od 1970. sa sjedištem u Dračevu, i Čeljevo 1974.; Rotimlja 1917. od koje je cijepanjem 1974. nastala župa Stjepan Krst koja je u posljednjem ratu naviše stradala; Domanovići 1969. i najmlađa Aladinići 1977. godine.

holy bible