“Jer ja znam svoje naume koje s vama namjeravam’ – riječ je Jahvina – ‘naume mira, a ne nesreće: da vam dam budućnost i nadu”Jeremija 29, 11

Blagoslov na početku školske godine

Već je postala tradicija  da se u našim župama na početku nove školske i akademske godine slavi sveta misa za školarce i studente.

Tako je bilo i ove godine u našoj župi u nedjelju 11. rujna. U župnoj crkvi u Prenju i filijalnoj na Bobanovu, djeca sa svojim roditeljima ispunila crkve. Svoje torbe s knjigama stavili su ispred oltara. Učenici su došli sa svojim molitvama i brigama pred Gospodina, te mu svojom dječjom jednostavnošću izrekli, u svome srcu, kakve ih sve muke more u školi te molili Isusa da ih blagoslovi i čuva.

Svetu Misu i blagoslov predvodio je župnik don Mile koji potakao djecu da budu marljiva i odgovorna u školi, a roditelje da brinu i podržavaju svoju djecu u njihovim školskim obavezama.

Župni list 25/2022