Pastirski pohod biskupa Petra u našoj župi

Na petu korizmenu nedjelju ili u narodu poznatu kao Gluha, 21. ožujka, naša župa imala je veliku radost ugostiti svoga pastira biskupa Petra.

Biskupu su sumisili župnik don Mile i osobni tajnik don Domagoj na svetim misama u župnoj crkvi sv. Mihovila u Prenju u 9.30 i filijalnoj crkvi Duha Svetoga na Bobanovom u 11.00 sati.

Ovo je prvi posjet biskupa Petra našoj župi. Vrijeme je bilo prohladno i pandemija je mnoge spriječila doći na ovo misno slavlje, ali unatoč svemu okupio se lijep broj vjernika.

Pjevanje su predvodili naši župni zborovi, a pod misama su ministrirali ministranti. Biskup Petar je na jednostavan i lijep način protumačio nedjeljna čitanja, a na kraju mise župnik don Mile zahvalio se biskupu i poklonio prigodne darove kao znak dobrodošlice u župu.

Župni list 27/2021