Zborovi

Liturgijska slavlja uvijek trebaju biti popraćena lijepim i skladnim pjevanjem. Stoga važnost župnih zborova u svakoj župi je od iznimne važnosti i vrijednosti.

Ni naša župa nije u tome iznimka. Uloga zbora je njegovati i predvoditi liturgijsko pjevanje. Cilj je postići da sa zborom okupljena zajednica vjernika zajedno pjeva i tako uzdiže svoje srce i dušu slaveći Boga. Crkva nas potiče da „se brižljivo njeguje pučko pjevanje, da glasovi vjernika mogu odzvanjati u svetim liturgijskim činima“ (SC, br. 118.).

U našoj župi djeluje pet zborova od toga dva u župnoj crkvi u Prenju i tri u filijalnoj crkvi na Bobanovoma. U Prenju djeluje zbor mladih i dječji zbor, na Bobanovom Veliki zbor, zbor mladih i dječji zbor.

Više u ovoj kategoriji: « Ministrantska obećanja Mladi »

Raspored Sv.Misa

Nedjelja:

PRENJ - 9:30

BOBANOVO - 11:00

Radni dani:

BOBANOVO: Pon, Uto, Srij : 07:30

PRENJ : Čet, Pet, Sub : 07:30

U mjesecu listopadu pobožnost krunice i misa:

PRENJ : 08:00

BOBANOVO : 19:00

Sakramenti krštenja i vjenčanja po dogovoru