Business is booming.

Svetkovina Duha Svetoga na Bobanovom

146

Kao i proteklih godina i ove godine posebno je svečano proslavljena svetkovina Duha Svetoga na Bobanovom koje pripada župi Prenj.

Za ovu veliku Svetkovinu vjernici su se pripremili trodnevnicom. Svaku večer molila se pobožnost Duhu Svetom i slavila Sveta misa.

Prvu večer trodnevnice Svetu misu predvodio je don Mile Vidić, župnik. Drugu večer trodnevnice predslavio je don Ilija Petković, biskupov tajnik. Treću večer bilo je pokorničko bogoslužje i sveta ispovijed, a Svetu misu predvodio je fra Velimir Bagavac, župni vikar u Drinovcima.

Na samu Svetkovinu, pučku misu predvodio je don Pero Pavlović, župnik Rotimlje i Stjepan Krsta. Na Svetim Misama, kako u trodnevnici tako i na samu svetkovinu sudjelovao velik broj vjernika. Ove godine, zbog pandemije, nije bilo malonogometnog turnira ni smotre folklora.

Na kraju Svete mise sve je pozdravio zahvalio svima koji su pomogli u organizaciji proslave Duha Svetoga na Bobanovom don Mile Vidić, župnik.