Business is booming.

Proslava sv. Mihovila

229

Župa Prenj, u petak 29. rujna 2023., je svečano proslavila svog nebeskog zaštitnika arkanđela Mihovila. Ovogodišnje svečano misno slavlje, uz koncelebraciju desetak svećenika, predvodio je don Krešo Puljić župnik iz Dračeva.

Samoj proslavi blagdana Miholjdana prethodila je trodnevna priprava vjernika. Trodnevnicu s pobožnosti sv. Mihovilu predvodio je župnik don Mile. Prije početka svetoga misnoga slavlja don Mile je pred kipom sv. Mihovila izmolio molitvu.

U propovijedi don Krešo je govorio o anđelima i potakao vjernike da se mole anđelima, osobito sv. Mihovilu. Istaknuo je važnost anđela u našoj svakodnevnoj borbi protiv zla. Na kraju sv. Mise župnik don Mile izrekao je riječi zahvale svima koji su sudjelovali i doprinijeli svečanoj proslavi sv. Mihovila.