Business is booming.

Izlet ministranata župa Prenj i Aladinići

93

U subotu, 11. svibnja 2024. organiziran je zajednički izlet ministranata župa Aladinići i Prenj, predvođeni župnicima don Milom Vidićem i don Marinom Krešićem. Na izletu je sudjelovalo 70 ministranata.

Obilazak je započeo posjetom župe Uznesenja BDM Goranci gdje su ministranti najprije čuli nekoliko zanimljivosti o povijesti župe i crkve. U župi nas je dočekao župnik fra Ivan Ivanda. Ministranti i župnici su se zajedno pomolili nebeskoj majci Mariji. Nakon molitve i posjete župnoj crkvi uslijedilo je objed nakon kojega se nastavilo s igrama i druženjem.

Pri povratku u župu posjetili smo Groblje mira na Bilima i crkvu sv. Josipa Radnika. To je zajedničko groblje za sve poginule, ubijene, stradale i nestale u Drugom svjetskom ratu, poraću i Domovinskom ratu.
Na kraju smo zahvalili Bogu na lijepom danu u zajedništvu i u igri.