Župa Sv. Mihovila Prenj

Obavijest o hodočašću u Rim

Dragi hodočasnici,
S radošću vas obavještavamo da Eurotravel Herc organizira hodočašće u Rim povodom Jubilarne godine, godine oprosta! Putovanje će se održati od 22. do 27. studenog 2024. godine.

Detalji putovanja:
Datumi: 22. – 27. studenog 2024.
Prijevoz: Autobus
Smještaj: 4 noćenja u Rimu
Duhovni pratitelj: don Mile Vidić
Ovo hodočašće pružit će vam priliku da posjetite sveta mjesta u Asizu, Rimu i Padovi i uživate u duhovnom okruženju ovog prekrasnog grada.
Prijave:
Sve zainteresirane molimo da se prijave kod Ante Vujnovića najkasnije do 1. studenog na broj telefona: 063 454 241.
Broj mjesta ograničen.
Cijena putovanja: 550 eura po osobi.
Za dodatne informacije, slobodno se obratite.

Radujemo se zajedničkom putovanju i duhovnoj obnovi.

HODOČAŠĆE ASIZ / RIM / VATIKAN / PADOVA
Program putovanja:

1. dan POLAZAK / STOLAC (22. 11.)
    Polazak iz Stoca u 20:00, ispred župne crkve sv. Ilije Proroka. Vožnja kroz Hrvatsku, Sloveniju i Italiju s kraćim stajanjima na putu do Asissa.
  2. dan ASISSI / RIM (23. 11.)
    U jutarnjim satima dolazak u Asiz. Nakon toga slijedi obilazak: crkva Gospe od Anđela (Porcijunkula), crkva i grob sv. Franje Asiškog, središnji gradski trg, rodna kuća sv. Franje, crkva i grob sv. Klare. Nastavak putovanja prema Rimu. Smještaj. Večera. Noćenje.
  3. dan VATIKAN
    Nakon doručka odlazak na audijenciju sa Svetim Ocem Franjom u Vatikan, posjet trgu i bazilici sv. Petra. Slobodno vrijeme za ručak i fakultativno kupola i Vatikanski muzeji. Nastavak obilaska pored Anđeoske tvrđave, Piazza Navone, Panteona, crkve sv. Ignacija (grob Bartola Kašića), Fontane di Trevi, Španjolskih stub i Piazza del Popolo. Odlazak prema smještaju. Večera. Noćenje.
  4. dan RIM
    Nakon doručka odlazak u obilazak katakombi sv. Kalista i bazilike sv. Pavla izvan zidina. Slobodno vrijeme za ručak. Nastavak obilaska jednog dijela Rimskog foruma, Rimski Kapitol, crkva Aracoeli (grob kraljice Katarine Kotromanić), Venecijanski trg i Chiesa del Gesù. Odlazak prema smještaju. Večera. Noćenje
  5. dan RIM
    Nakon doručka, odlazak i obilazak bazilike sv. Križa Jeruzalemskog, bazilike sv. Ivana Lateranskog, crkva sv. Jeronima, Svetih Stuba i bazilike sv. Marije Velike. Slobodno vrijeme za ručak. Nastavak obilaska crkve sv. Petra u okovima, Rimskog foruma, Koloseuma i Krstionice na Lateranu. Odlazak prema smještaju. Večera. Noćenje.
  6. dan RIM / PADOVA / HERCEGOVINA
    Nakon doručka odjava iz hotela, odlazak prema Padovi, po dolasku razgled grada: svetište sv. Leopolda Mandića i bazilika sv. Antuna Padovanskog. Slobodno vrijeme. Nastavak putovanja s očekivanim dolaskom na mjesto polaska u kasnim večernjim satima.

Cijena aranžmana: 550 eura
Cijena uključuje:

• smještaj na bazi 4 polupansiona u dvokrevetnim ili po želji trokrevetnim sobama u hotelu 4*
  • ulaznice u Vatikanske muzeje, katakombe sv. Kalista, kupola sv. Petra, slušalice za crkvu sv. Petra, prijevoz po Rimu,
  • prijevoz udobnim autobusom;
  • ulasci autobusa u sve gradove;
  • boravišna pristojba;
  • organizacija i stručno vodstvo;
  • putno osiguranje.

U cijenu nije uključena: nadoplata za jednokrevetnu sobu

Preporučuje se ponijeti kišobran i kabanicu u slučaju kiše, te nešto hrane i pića za prvi dan.