Business is booming.

Hodočašće kroz Hrvatsku

226

U noći 19. svibnja 2023., dva autobusa hodočasnika iz župa Čapljina, Prenj, Aladinići, Domanovići i Čeljevo uputila su se na hodočašće u poznata svetišta hrvatskoga naroda. Ovo hodočašće bila je ujedno i zahvala Bogu na svemu dobrom kojim nas obasipa u životu. Prva naša destinacija bila je Udbina i Crkva hrvatskih mučenika u ranim jutarnjim satima 20. svibnja. Srdačno nas je dočekao i ugostio župnik vlč. Josip Šimatović. Najprije smo slavili svetu misu, a potom nam je vlč Šimatović detaljno prikazao povijest nastanka svetišta i crkve i smo razgledali ljepotu i znamenitosti.
Nakon razgledanja Udbine i kave u župnim prostorijama uputili smo se u nacionalno svetište sv. Josipa u Karlovac. Uz srdačnu dobrodošlicu mons. Antun Sente nam je govorio o svetištu. Nakon osobne molitve imali smo zajednički ručak u prostorijama svetišta. Potom smo se uputili u Zagreb, gdje smo imali slobodno popodne za razgledanje Zagreba, te smještaj u hotel u kojem smo prenoćili. U nedjelju 21. svibnja u ranim jutarnjim satima uputili smo se u Svetište predragocjene krvi Kristove u Ludbreg. U svetištu smo slavili misi i ostali u kratkoj molitvi i razgledanju mjesta. Zatim smo krenuli u Mariju Bistricu, gdje smo ostali u osobnoj molitvi i potom imali zajednički križni put. Za vrijeme putovanja u autobusima se molilo, pjevalo i slavilo Boga. Doista prekrasno iskustvo, obogaćeni duhovno i prijateljski vratili smo se u svoje domove u nedjelju oko ponoći.