Business is booming.

Dan sjećanja na progonstvo i stradanje

297

U ponedjeljak, 12. lipnja svetu misu u 18:00 sati u filijalnoj crkvi Duha Svetoga na Bobanovu prikazali smo za sve poginule i prognane Hrvate iz Domovinskoga rata.

Svetu misu predvodio je don Tomislav Rajič, župnik Domanovića. To je drugi po redu Dan sjećanja na progonstvo i stradanje Hrvata Bosne i Hercegovine. Velika progonstva i ubijane Hrvata dogodila su se oko sv. Ante. Posljedice rata vidljive su i velike kako u materijalnom pogledu još više u duhovnom. Mnogo je patnje, boli i tuge još uvijek na licu i srcu onih koji su izgubili svoje najmilije i koji su morali napustiti svoja ognjišta. Nažalost, ne čini se ništa kako bi nalogodavci i izvršitelji strašnih zločina bili kažnjeni.

Na egzistencijalnom području nije se puno učinilo, stoga mnogi su morali poći u inozemstvo kako bi imali kakav takav život dostojan čovjeka. Neka dobri Bog zaliječi i izliječi naše rane, a neka providi dostojan život u našoj domovini Bosni i Hercegovini.