Business is booming.

Obilježena 30-a godišnjica pogibije 24 hrvatska branitelja na Gradini

543

U, četvrtak, 13. srpnja 2021., slavila se sveta misa za poginule branitelje na Gradini, koja se nalazi na tromeđi čapljinske, stolačke i mostarske općine. U obrani svoje domovine i svoga naroda 24 branitelja 13. srpnja 1993. godine položili su svoje živote. Ove godine obilježili smo 30 godina njihove neizmjerne

hrabrosti i žrtve. Koncelebrirano misno slavlje predvodio je fra Jozo Grbeš, provincijal Hercegovačke franjevačke provincije uz koncelebraciju 15-ak svećenika. U svojoj propovijedi fra Jozo je podsjetio na svetost mjesta na kojem se nalazimo i veličinu žrtve koju su podnijeli naši branitelji. Potaknuo je sve da ne zaboravimo njihovu žrtvu i da ih se svakodnevno sjećamo u svojim molitvama.

Svetu Misu prikazali smo za poginule branitelje:

 • Goran Rebac
 • Vedran Đoković
 • Lenko Bule
 • Josip Bule
 • Zlatko Ivanković
 • Gojko Galić
 • Nikola Krmek
 • Krešo Bubalo
 • Dragan Miličević
 • Radoja Vidaković
 • Slavko Previšić
 • Ilija Krešić
 • Zoran Šuman
 • Franjo Bošković
 • Ivan Šimović
 • Vinko Babić
 • Zdravko Jelić
 • Ivan Čović
 • Miroslav Mandarić
 • Kruno Zlomislić
 • Slavko Kulaš
 • Božo Anić
 • Zdravko Sopta
 • Branko Grgić

Nakon euharistijskog slavlja uslijedilo je polaganje vijenaca predstavnika obitelji, općina i udruga proizašli iz domovinskog rata.