Business is booming.

Obilježena godišnjica stradanja na Gradini

336

U srijedu, 13. srpnja 2022. u 19,00 sati kod križa na Gradini (tromeđa Čapljina-Mostar-Stolac) obilježila se 29. obljetnica, dan kada su u napadu armije BiH 13. srpnja 1993ostali braniti hrvatske prostore i život izgubili 24 pripadnika HVO-a.

Svetu misu predvodio je don Ljubo Planinić, župnik stolački. Don Ljubo je u svojoj propovijedi istakao kako njihov priča nije završila pogibijom i pozvao je sve na molitvu za sve poginule branitelje u Domovinskom ratu. Koncelebriralo je 16 svećenika. Liturgijsko pjevanje animirala je klapa Trebižat. Na kraju mise župnik je zahvalio i pozdravio sve nazočne. Po završetku svete mise uslijedilo je polaganje vijenaca kod križa. Sveta misa je prikazana za pokoj njihovih duša:

Goran Rebac, Vedran Đoković, Lenko Bule, Josip Bule, Zlatko Ivanković, Gojko Galić, Nikola Krmek, Krešo Bubalo, Dragan Miličević, Radoja Vidaković, Slavko Previšić, Ilija Krešić, Zoran Šuman, Franjo Bošković, Ivan Šimović, Vinko Babić, Zdravko Jelić, Ivan Čović, Miroslav Mandarić, Kruno Zlomislić, Slavko Kulaš, Božo Anić, Zdravko Sopta i Branko Grgić.